World Cup 2018 Parimad väravalööjad

Roberto Morris 01-06-2023
Roberto Morris

Teisipäeval, 19.6. lõppenud esimese vooru mängudega on 2018. aasta jalgpalli maailmameistrivõistlustel juba näha mõningaid märke. 16 mängust paistab silma penaltide, kuid mitte väravate arvu suurenemine võrreldes eelmise MM-iga.

+ Tutvuge kõigi maailmameistrivõistluste tippskoorijatega

+ Vaadake parimaid meeme Venemaa karikavõistlustelt

+ Uurige, millised meeskonnad on 2018. aasta maailmameistrivõistluste favoriidid

16 mängus tehti üheksa penaltit, mis on keskmiselt 0,56 märkimist mängu kohta ehk üks iga kahe mängu järel. Kolm neist (Prantsusmaa, Rootsi ja Peruu) VAR-i abiga. 2014. aasta MMil kulus 25 mängu, et jõuda sellise arvu penaltiteni.

Penalite arvu suurenemine ei kajastunud selle MM-i grupifaasi esimeses voorus rohkemates väravates, millele aitasid vaieldamatult kaasa Peruu Cueva ja Argentina Messi, kes mõlemad jätsid oma löögid vahele.

Seni on 16 mänguga löödud 38 väravat, mis teeb keskmiselt 2,37 väravat mängu kohta. 2014. aastal lõppes esimene voor 49 väravaga, mis teeb keskmiselt 3,06 väravat mängu kohta.

Vaata allpool 2018. aasta MM-i parimad skoorijad!

1. Harry Kane (Inglismaa) 6 väravat

Harry Kane säras Inglismaa avamängus Tuneesia vastu, lüües kaks väravat, esimese juba 10 minuti pärast ja teise lisaaja jooksul.

2018. aasta MM-i teises mängus tegi Harry kane kübaratriki, lüües Panama vastu kolm väravat. Esimene ja teine olid penaltist ning kolmas oli Loftus-Cheeki kauglöök, pall tõrjub Kane'ile ja läheb väravasse. Kohtunik kahtles inglise ründaja positsioonis, kuid lõpuks annab värava siiski talle.

Kuues värav tuli rumalast penaltist, Harry Kane'ile, nurgalöögist Inglismaa - Kolumbia mängu 9. minutil 16 parema hulgas. Penaltilöögil Harry Kane ei andestanud. Normaalaja väravaga (kolmas karistuslöök) jõuab Harry Kane MM-il kuue väravani, millega võrdsustab Inglismaa rekordiomaniku Gary Linekeri ühe MM-i rekordit (ta oli 1986. aasta turniiri väravakütt).

2. Cristiano Ronaldo (Portugal) 4 väravat

Portugali staar tegi oma debüüdi kübaratrikiga, lüües Hispaania vastu kolm väravat ja tagades Portugalile viik. Vähem kui nelja minutiga lõi Cristiano Ronaldo kategooriaga, võttes ära väravavahi ja avab Portugali jaoks skoori. Teises väravas saab ta Guedese söödu ala serval ja lööb madalalt, et mööda väravavaht De Gea. Täienduseks lõpetab CR7 skoori ilusa löögiga.vabalöögi 42. minutil.

Teises voorus lõi ta ainsa värava, mis otsustas mängu Maroko vastu.

3. Romelu Lukaku (Belgia) 4 väravat

Belgia kõigi aegade parim väravakütt alustas Venemaal võidukalt, kui Lukaku lõi De Bruyne'i söödu peaga koju ja lõpetas seejärel Hazardi söödu Penedo läbisöödule.

Teises mängus, Belgia ja Tuneesia vahel, lõi ta veel kaks väravat. Vasturünnakus varastas Mertens paremalt palli ja jättis selle nr 9-le, kes lõi üksi, ning teises mängus sai ta Meunierilt hea söödu värava ees ja tegi suurepärase lõpu.

4. Denis Cheryshev (Venemaa) 4 väravat

Venemaa ründav keskkaitsja lõi oma debüüdil Saudi Araabia vastu kaks korda ja Egiptuse vastu üks kord Venemaa 3:1 võidumängus ning nimetati mõlemas mängus mängu parimaks mängijaks. Tšerõšev lõpetas oma turniirikampaania, avades Venemaa värava Horvaatia vastu esimesel poolajal vasaku jalaga, mis oli tema neljas värav turniiril.

Tasub meenutada, et Dzagoevi (siis Venemaa koondise põhimängija) avamängus Saudi Araabia vastu vigastuse tõttu alles karikavõistlustele pääsenud mängija valiti kahes võõrustajariigi mängus parimaks väljakul olevaks mängijaks ja on juba saanud võistluse sensatsioonimeeskonna põhinimeks.

Vaata ka: Kuidas riietuda pulmadeks ilma viga tegemata (külalisena)

5. Mbappé (Prantsusmaa) 4 väravat

19-aastane ründaja ilmus platsile, kui mäng oli tasavägine, ja nelja minutiga kindlustas Prantsusmaa pääsu MM-i veerandfinaali.

Mbappé on nüüd noorim mängija, kes on MM-võistlustel kaks korda skoorinud pärast ei kedagi muud kui Pele'i. Brasiilia jalgpallilegendal õnnestus see kaks korda, veel 1958. aastal.

Enamgi veel, nad on ainsad, kes on MM-võistluste väljalangemismängudes kaks väravat löönud, kusjuures noore tähe esimene värav tuli Peruu vastu mängus, mis tagas kvalifikatsiooni.

Ründaja viimane värav sündis turniiri finaalis Horvaatia vastu, kui Hernandez mängis suurepärase liigutuse vasakul äärel ja mängis keskele, et Mbappé saaks 19. minutil lüüa neljanda värava.

6. Griezmann - 4 väravat

Griezmann on seni Prantsusmaa parim väravalööja otsustavates mängudes, tema esimene värav sündis avamängus Austraalia vastu penaltist.

Teine oli väravaterohkes mängus Argentiina vastu, avades skoori teise penalti realiseerimisega, viimane aga siis, kui Muslera neelas Griezmanni tagasihoidliku vabakäigu, ohustades Uruguay reaktsiooni ja määrates Prantsusmaa võidu.

Tema viimane värav maailmameistrivõistlustel sündis finaalis, kui Griezmanni penalti määrati pärast VAR-i konsultatsiooni ja ta lõi Subasici vasaku nurga peale 2:1.

7. Diego Costa (Hispaania) 3 väravat

Brasiilia päritolu Hispaania ründaja lõi kaks väravat oma debüüdil Portugali vastu ja veel ühe Iraani vastu teises mängus.

Diego Costa ei ole mitte ainult liitunud valitud gruppi, vaid on võtnud üle välismaa meeskondade eest MM-il väravaid löönud brasiillaste "top-skoorijate" edetabeli.

Vaata ka: parimad valged kingad, mis sul PEAB OLLA

8. Cavani (Uruguay) 3 väravat

16. voorus oli Cavani määrav mitte ainult kahe väravaga, vaid ka Uruguay võidu kindlustamisel Portugali vastu.

Esimese poolaja seitsmendal minutil avas Cavani vasakul äärel Suareziga, kes kontrollis rinnaga ja lõi ründepartneri pea peale. Teisel poolajal käivitas Suarez kontrarünnaku, mis lõppes Cavani teise värava löömisega Rui Patrício värava nurka, mis oli ilus lõpptulemus.

9. Dzyuba (Venemaa) - 3 väravat

Vene "Brocadori" kombel koheldud 1,96m suur ründaja lõi kahes MM-matšis, Saudi Araabia ja Egiptuse vastu, kaks väravat ning 16 parema hulgas, Hispaania vastu, lõpetas ta edukalt penaltiseeria!

10. Y Mina (Colombia) - 3 väravat

MM-i parim väravalööja vastutab Kolumbia edasipääsu eest karikavõistlustel. Poola vastu sai endine Palmeirase mängija James Rodriguezilt suurepärase ristlöögi, tõusis kõrgemale kui keegi teine ja suunas kõrgelt palli võrku. Senegali vastu tõusis Mina Cuadrado nurgalöögi järel kaitsest kõrgemale, lõi oma teise värava MM-i jooksul jagaranteeritud kvalifitseerumine Cafeteros.

Ta lõi 16 parema hulgas Kolumbia tasakaalustava värava Inglismaa vastu!

Roberto Morris on kirjanik, teadlane ja innukas reisija, kelle kirg on aidata meestel tänapäeva elu keerulistes küsimustes navigeerida. Kaasaegse mehe käsiraamatu ajaveebi autorina tugineb ta oma ulatuslikule isiklikule kogemusele ja uurimistööle, et pakkuda praktilisi nõuandeid kõige kohta, alates fitnessist ja rahandusest kuni suhete ja isikliku arenguni. Psühholoogia ja ettevõtluse taustaga Roberto toob oma kirjutamisse ainulaadse vaatenurga, pakkudes teadmisi ja strateegiaid, mis on nii praktilised kui ka teaduspõhised. Tema ligipääsetav kirjutamisstiil ja võrreldavad anekdoodid muudavad tema ajaveebi parimaks ressursiks meestele, kes soovivad oma elu igas valdkonnas uuendada. Kui ta ei kirjuta, võib Roberto leida uusi riike avastamas, jõusaalis käimas või pere ja sõpradega aega nautimas.