Brasiilia rahvusmeeskonna koosseis 2018. aasta maailmameistrivõistlustel

Roberto Morris 08-07-2023
Roberto Morris

Brasiilia 2018. aasta jalgpalli maailmameistrivõistluste mängijate ametliku nimekirja väljakuulutamine toimus esmaspäeval, 14. mail kell 14.00 (Brasília aja järgi). Vaatamata sellele, et Tite ise eeldas, et nimekiri jääb lahtiseks, kinnitas Brasiilia treener 15 sportlast, kes on Venemaal toimuvale maailmameistrivõistlustele garanteeritud.

+ Vaadake parimaid meeme Venemaa karikavõistlustelt

+ Tutvu 2018. aasta maailmameistrivõistluste meeskonna särkidega

+ Uurige, millised meeskonnad on 2018. aasta maailmameistrivõistluste favoriidid

"Nimekiri on ühes osas avatud ja teises osas suletud. Suletud nimed, kellel on oma klubides järjepidev olukord ja kes Seleção raames on juba kinnitatud, kinnitatud ja mängivad hästi," ütles Tite.

Koosseis veerandfinaalmängus Belgia vastu (6/7)

2018. aasta MM-i veerandfinaaliks Belgia vastu kinnitas Tite, et Real Madridi vasakkaitsja, kes taastub seljaspasmist, naaseb ka pärast Filipe Luise suurepäraseid esitusi Serbia - ta tuli mängu 10. minutil - ja Mehhiko vastu.

- Rääkisin Marcelo ja Filipe Luísiga. Marcelo lahkus meditsiinilise probleemi tõttu ja ei naasnud järgmises mängus füüsilise probleemi tõttu, sai mängida vaid 45-60 minutit. Filipe Luís mängis kahes mängus palju, mõlemad võistlevad, jäta mehe pea klapiks. Ja kriteeriumide järgi naaseb Marcelo - ütles treener, kes kinnitas ka Fernandinho tulekut peatatud Casemiro asemel.

Kapteni käevõru läheb Mirandale. Eelmises mängus Mehhiko vastu oli kapteniks Thiago Silva.

Gabriel Jesus (Douglas Costa) - minutid

Väravad: Fernandinho (omavärav), De Bruyne, Renato Augusto; Brasiilia 1×2 Belgia

Brasiilia koosseis mänguks Mehhiko vastu (2/7)

Tite kinnitas oma pressikonverentsil, et Brasiilia meeskond astub selle koosseisuga väljakule esmaspäeval Mehhiko vastu 2018. aasta jalgpalli MM-i 16. voorus. Marcelo selgroo spasmide areng ei ole veennud tehnilist komiteed, et panna teda väljakule, mis ilmastikuolude ja võimaliku kulumise tõttu eelistab jätta pingile. Tema tagasitulek ongiennustatakse veerandfinaali, juhul kui Brasiilia peaks suutma kvalifitseeruda.

Väravad: Neymar ja Firmino

Brasiilia koosseis mänguks Serbia vastu (27/6)

Treener Tite on kinnitanud Brasiilia koosseisu viimasesse grupimängu Serbia vastu, mille otsustav mäng toimub kolmapäeval kell 15.00 Moskvas.

Vaid mõni minut enne viimast treeningut Serbia vastu peetavaks, MM-i viimaseks grupifaasiks kehtivaks mänguks kinnitas treener Tite Brasiilia koondise koosseisu. Brasiilia läheb sama koosseisuga, mis alustas mängu Costa Rica vastu, asendades vigastatud Danilo asemel täismängija Fagneriga.

Mängu kapteniks on kaitsja Miranda.

Miranda - zag (kapten)

Marcelo (Filipe Luis) - lat

Philippe Coutinho (Renato Augusto) - mei

Willian - minutid

Eesmärgid Paulinho, 35 minutit esimesel poolajal, Thiago Silva, 22 minutit teisel poolajal

Mängu koosseis Brasiilia - Costa Rica (22/6)

Teiseks mänguks säilitab Tite meeskonna valiku, mis debüteeris karikavõistlustel Šveitsi vastu. Seekord on kapteniks kaitsja Thiago Silva.

"See on sama meeskond, mis alustas mängu Šveitsi vastu. Otsustavaks iseloomuks tulla sellele mängule, Thiago pani midagi, mis tundub lihtsakoeline, aga see on väga tark. Igas mängus peame tegema hea esituse ja võitma. Ka selles mängus. Kohandage! Olge efektiivsed. Muutke võimalused väravateks ja see annab teile selle seisundi. Ikka andes vastase väga vähe võimalusi." Ah, agaŠveits lõi värava."

Viimasel minutil vigastada saanud äärekaitsja Danilo on vigastatud ja Fágner asendab teda mängus!

Thiago Silva- kaitsja (kapten)

Paulinho (Roberto Firmino) - mei

Willian (Douglas Costa) - ründaja

Gabriel Jesus (Fernandinho) - rünnak

Eesmärgid Philippe Coutinho 46. minutil teisel poolajal ja Neymar 52. minutil teisel poolajal

Brasiilia koosseis 2018. aasta MM-i avamängus (Brasiilia vs. Šveits)

Teisipäeval, 14.6. kinnitas Tite Brasiilia koosseisu esimeseks mänguks 2018. aasta MM-il Šveitsi vastu sel pühapäeval, 17. juunil kell 15. Meeskonna kapteniks on täismängija Marcelo.

Brasiilia mängib põhimõtteliselt sama meeskonnaga, kes alustas viimast sõprusmängu Austria vastu. Siin on mängijad, kes mängisid selles mängus. Sulgudes asendused:

Danilo - lat

Casemiro (Fernandinho) - mei

Gabriel Jesus (Firmino) - minutit

Eesmärgid: Philippe Coutinho, 20. minutil, Zuber, 5. minutil.

Brasiilia rahvuskoondise koosseis: Sõprusmäng Brasiilia 3 x 0 Austria (10/6)

Eesmärgid Gabriel Jesus, Philippe Coutinho ja Neymar

Brasiilia rahvuskoondise koosseis: Sõprusmäng Brasiilia 2×0 Horvaatia (3/6)

+ Vaata meeme Brasiilia sõbralikust võidust

Vaata ka: Minu sõber on gei: mis nüüd? 5 nõuannet, kuidas tulla toime sellega, kui sa avastad, et su sõber on gei

Miranda (Marquinhos) - kaitsja

Fernandinho (Neymar) - mei

Willian (Taison) - ründaja

Philippe Coutinho (Fred) - ründaja

TULEMISED - Neymar 23. minutil ja Firmino 47. minutil.

Tutvu Brasiilia koondise nimekirjaga World Cup 2018 (14/5)

• Noorim: Gabriel Jesus (21-aastane)
  • Vanimad: Fernandinho, Miranda ja Thiago Silva (33-aastased)
  • 9 üle 30-aastast mängijat: Cassio, Fernandinho, Filipe Luís, Geromel, Marcelo, Miranda, Renato Augusto, Taison ja Thiago Silva.

CBF avalikustas Brasiilia rahvuskoondise nummerduse MM-ile

CBF (Brasiilia jalgpallikonföderatsioon) avaldas reede (1.) hommikul Brasiilia rahvusmeeskonna ametliku numeratsiooni, mis mängib Venemaal MM-il alates järgmisest päevast 14.

Traditsioonilist nr.10 särki kannab Neymar, nagu 2014. aastal, nr.9 särki kannab Gabirel Jesus ja nr.11 särki Philippe Coutinho.

Vaatamata avalikustatud numeratsioonile on raske öelda, et see aitab kuidagi kaasa Tite algkoosseisu avalikustamisele. Seda seetõttu, et mõned algkoosseisuks peetud mängijad eelistasid korrata oma klubides kasutatavat numeratsiooni, nagu näiteks Marcelo, kes hakkab kandma number 12 särki.

CBF-i hinnang kinnitab, et Daniel Alves on MM-ist väljas

Täiskorvpallur Daniel Alves on 2018. aasta maailmameistrivõistlustelt väljas, pärast testitulemusi eelmisel neljapäeval ja CBF-i arsti Rodrigo Lasmari hinnangut reedel 11/5 kinnitasid kaotust.

Parempoolne kaitsja jäi ilma võimalusest mängida oma kolmandal maailmameistrivõistlusel.

+ Tead kõik riigid, kes on võitnud jalgpalli maailmameistrivõistlused

Vigastus tekkis möödunud teisipäeval Prantsusmaa karikafinaalis Les Herbiersi vastu. Daniel Alves osales isegi koos meeskonnakaaslastega olümpiarajal, kuid tõsist vigastust märgati juba riietusruumis.

Järgmisel päeval andis PSG uuring lootust mängijale, kuid CBF-i poolt läbiviidud uued hinnangud nurjasid igasugused ootused. Valik teadis juba neljapäevast saadik, et mängijaga ei saa arvestada, kuid ootas ikkagi, et haamrile lüüa.

Daniel Alvesi puudumise tõttu on Corinthians'i poolkaitsja Fagner ja Manchester City mängija Danilo favoriidid, keda treener Tite esmaspäeval välja kutsub, samas kui Bayern Müncheni mängija Rafinha on kõrvale jäänud.

12 asendusmeeskonda Brasiilia 2018. aasta MM-valikmängudel

Reede õhtul, 25/5, lahtiseletas CBF Brasiilia 2018. aasta jalgpalli MM-valikmängude 12 asendusmängija saladuse.

Tite tahtis esialgu spekulatsioonide vältimiseks hoida asenduskutse saladuses, kuid tasapisi avalikustati mõned nimed. Kõigepealt Dedé Cruzeirost, siis Rodrigo Caio Sao Paulost, Maicon Gremiost ja Dudu Palmeirasest. Asendajate nimekirjas on ka Rodriginho Corinthiansist ja Luan Gremiost.

Saladus selgus 30. märtsil 2017 avaldatud Fifa reegli tõttu, mis sätestab, et 35 väljakutsutud mängijat, sealhulgas 23 lõplikku ja 12 asendusmeest, ei saa alates meeskondade ettevalmistuse algusest 21. mail ametlikes mängudes väljakule minna.

Mõned klubid on pidanud hoiatama, näiteks Palmeiras, kes ei pannud ründaja Dudu eelmisel kolmapäeval toimunud Brasiilia karikamängus América Mineiro vastu välja.

Kui CBF teavitas Sao Paulot kaitsja Rodrigo Caio väljakutsumisest, pidi mängija läbima operatsiooni, et parandada sidemete ebastabiilsust, mis tulenes Brasiilia meistrivõistluste teises voorus Ceara vastu saadud vasaku jala nihestusest. Rodrigo Caio opereeriti 18. kuupäeval ja ta alustas taastumisfaasi neli päeva hiljem.

Vaata 12 asendusliikme nimekirja:

1) Neto (väravavaht, Valencia-ESP)

2) Rafinha (paremkaitsja, Bayern München-ALE)

3) Dedé (kaitsja, Cruzeiro)

4) Rodrigo Caio (kaitsja, São Paulo)

5) Alex Sandro (vasakkaitsja, Juventus-ITA)

6) Arthur (keskkaitsja, Gremio)

7) Maicon (keskkaitsja, Gremio)

8) Rodriguinho (keskkaitsja, Corinthians)

9) Giuliano (keskkaitsja, Fenerbahçe-TUR)

10) Lucas Paquetá (keskkaitsja, Flamengo)

11) Luan (ründav keskkaitsja, Gremio)

12) Dudu (ründaja, Palmeiras)

Roberto Morris on kirjanik, teadlane ja innukas reisija, kelle kirg on aidata meestel tänapäeva elu keerulistes küsimustes navigeerida. Kaasaegse mehe käsiraamatu ajaveebi autorina tugineb ta oma ulatuslikule isiklikule kogemusele ja uurimistööle, et pakkuda praktilisi nõuandeid kõige kohta, alates fitnessist ja rahandusest kuni suhete ja isikliku arenguni. Psühholoogia ja ettevõtluse taustaga Roberto toob oma kirjutamisse ainulaadse vaatenurga, pakkudes teadmisi ja strateegiaid, mis on nii praktilised kui ka teaduspõhised. Tema ligipääsetav kirjutamisstiil ja võrreldavad anekdoodid muudavad tema ajaveebi parimaks ressursiks meestele, kes soovivad oma elu igas valdkonnas uuendada. Kui ta ei kirjuta, võib Roberto leida uusi riike avastamas, jõusaalis käimas või pere ja sõpradega aega nautimas.